Zboża jare – walka z chwastami

Czas, kiedy trzeba będzie przystąpić do walki z chwastami w zbożach jarych ma znaczenie. Nie może być za wcześnie, ale nie może być za późno. Musimy pamiętać o tym, że jeśli zbyt długo czekamy to tak naprawdę pozwalamy się chwastom rozrosnąć. Jeśli się rozrastają to stają się coraz bardziej silne i walka z nim jest o wiele bardziej trudna.

Najlepiej atakować je wtedy, kiedy wschodzą i dopiero budzą się po zimowej przerwie. Wtedy stosujemy takie środki chemiczne, które trafiają tam gdzie trzeba i problem znika. Zboża jare narażone są na chwasty o wiele bardziej niż zboża ozime. W momencie, kiedy się robi ciepło i jest mokro wszystkie rośliny rosną bardzo szybko, ale chwasty są zawsze szybsze.

Zaczynają rosnąć wcześniej, dlatego są lepiej do tego przygotowane. Nasze zadanie to znaleźć czas na walkę z nimi. Nasze zboże jeszcze nie wzeszło i to jest właśnie czas na walkę z chwastami. Robimy jeden bardzo skuteczny oprysk i wtedy widzimy, że to działa. Chwasty znikają, a my możemy odetchnąć z ulgą, bo wiemy, że nasze plony będą bardzo duże i wiele na tym uda nam się zarobić. Problemy z chwastami to norma, dlatego jeśli właśnie takie szkodniki są na naszym polu to nie ma się, co przejmować tylko trzeba szybko działać.

Strategia przy stosowaniu herbicydu

Na wszystkim trzeba się znać, bo tylko wtedy nie popełniamy błędów. Każdy zaczynał od początku, dlatego jeśli nasza wiedza nie jest zbyt duża to również musimy się uczyć. Trzeba obserwować, analizować, a wtedy wybierzemy najlepszy czas na atak. Pamiętać należy o tym, że deszcz jak i susza obniżają skuteczność środków chemicznych, które używamy do zwalczania chwastów. To, dlatego tak ważna jest tutaj strategia. Więcej informacji o tym, kiedy robić oprysk dowiemy się ze strony firmy Innvigo.com. Warto to sprawdzić, poczytać i zastosować w praktyce. Wtedy mamy większe szanse na pozbycie się problemów z chwastami. Tylko wtedy będą szanse na to, że nasze plony będą o wiele większe i zarobimy na tym dużo pieniędzy.